A tagok egy év alatt több mint 27 százalékkal növelték egyéni befizetéseiket, miközben az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (ÖPOSZ) tagjainál az átlagos növekedés 16 százalék volt.
Az OTP Egészségpénztár tagjai főként gyógyszerekre, gyógyászati segédeszközökre és fogászati szolgáltatásokra költöttek. A legnagyobb mértékben a fogorvosi szolgáltatásokra fordított kiadások nőttek, az előző évhez képest mintegy 7,2 százalékkal többet, több mint egymilliárd forintot költöttek erre a pénztártagok.
Studniczky Ferenc, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója a közleményben hangsúlyozta: az egészségügyi öngondoskodás nemcsak a lakosságnak érdeke, hanem a vállalatoknak is kulcsfontosságú, hogy a munkavállalók kipihentek és egészségesek legyenek, hiszen így lesznek hatékonyak és lojálisak a munkaadójukhoz.
Hozzátette, az idei cafeteria szabályváltozások miatt arra számítanak, hogy béren kívüli juttatásukat sokan pénztári hozzájárulások helyett készpénzben kérik. Bíznak azonban abban, hogy a pénztártagok ezeket az összegeket is tudatosan egészségügyi öngondoskodásra fordítják majd, mivel egyéni befizetés lévén ezekre is igénybe tudják venni a 20 százalékos adóvisszatérítést.
A pénztártagok egyébként egyre tudatosabban használják ki a 20 százalékos adóvisszatérítést egyéni befizetéseik után, tavaly az év utolsó hónapjában igyekeztek maximalizálni a kedvezményt, ekkor érkezett a kasszába az éves összeg mintegy 24 százaléka. Az OTP Egészségpénztár tagjai 2016-os befizetéseik után több mint 828 millió forint adóvisszatérítésre lesznek jogosultak - közölte a kassza.
(Forrás:gyogyszerszektor.hu, mti/Fotó:mti)